Opole Lub.: Z promilami na zakazie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Opole Lub.: Z promilami na zakazie

Data publikacji 04.07.2018

W najbliższym czasie sąd zadecyduje o losie 39-lelniego mężczyzny z gm. Opole Lubelskie. Mężczyzna mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie kierował skuterem jadąc całą szerokością jezdni drogi wojewódzkiej nr 747 (obwodnica Opola Lubelskiego). Po zatrzymaniu okazało się, że dodatkowo nie zastosował się do zakazu prowadzenia pojazdów.

Wczoraj popołudniu dyżurny opolskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kierującego skuterem, który jechał całą szerokością drogi wojewódzkiej nr 747. Kilka minut po zgłoszeniu opolscy policjanci w Emilcinie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skuterem, który miał problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Kierowcą jednośladu okazał się 39-letni  mieszkaniec gm. Opole Lubelskie, który znajdował się pod wyraźnym wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

Teraz o losie 39-latka zadecyduje Sąd. Grozi mu wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Ustawodawca wskazuje, że kto nie stosuje się do orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdu podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Z kolei prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest kara pozbawienia wolności do lat 2.

S.P.