Łuków: Zalew Zimna Woda pod czujnym okiem łukowskich policjantów - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łuków: Zalew Zimna Woda pod czujnym okiem łukowskich policjantów

Data publikacji 06.07.2018

Słoneczna pogoda i wakacyjny sezon to dla wielu z nas czas zasłużonego wypoczynku. Mieszkańcy Łukowa i okolic od kilku dni mogą już korzystać z uroków zalewu Zimna Woda. Aby ich wypoczynek był nie tylko przyjemny, ale też i bezpieczny, miejscowi policjanci codziennie patrolują okolice akwenu wodnego.

Początek wakacji i słoneczna pogoda sprawiły, że chętniej i liczniej korzystamy ze sprzyjającej aury i wypoczywamy nad wodą. Oddany niedawno do użytku, odnowiony zalew Zimna Woda codziennie odwiedzany jest przez spragnionych promieni słonecznych i kąpieli wodnych mieszkańców Łukowa i okolic. Oprócz ratowników WOPR nad ich bezpieczeństwem czuwają łukowscy policjanci. Mundurowi każdego dnia patrolują teren wokół zalewu i dbają o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą. Policjanci przypominają plażowiczom o konieczności zabezpieczenia swoich pojazdów, a szczególnie jednośladów którymi przyjechali nad zalew.

Funkcjonariusze zwracają też szczególną uwagę na zachowanie plażowiczów, pilnują by kąpali się jedynie w miejscach do tego wyznaczonych i nadzorowanych przez ratowników wodnych. Policjanci rozmawiając z wypoczywającymi  apelują o rozwagę i przypominają o podstawowych zasadach, które obowiązują podczas pobytu w rejonach zbiorników wodnych. Świadomość zagrożenia oraz przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą uchronią nas przed nieszczęśliwymi wypadkami, które mogą nawet skończyć się tragicznie.

By wypoczynek nad zalewem Zimna Woda był nie tylko przyjemny, ale przede wszystkim bezpieczny, łukowscy policjanci do końca wakacji będą patrolowali ten teren.

M.J.

Ładowanie odtwarzacza...