Opole Lub: Pożar chlewni w gm. Poniatowa - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Opole Lub: Pożar chlewni w gm. Poniatowa

Data publikacji 08.07.2018

Opolscy policjanci wyjaśniaj okoliczności, w jakich wczoraj doszło do pożaru chlewni w gm. Poniatowa. Padło około 100 sztuk trzody chlewnej.

Wczoraj około godz. 18: 45 dyżurny opolskiej komendy odebrał zgłoszenie o pożarze chlewni w miejscowości Szczuczki Kolonia. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że pożar wybuchł wewnątrz drewniano – murowanej stodoły zaadaptowanej pod hodowlę zwierząt. Przebywający na posesji właściciel nagle usłyszał trzask pękającego eternitu i zauważył kłęby unoszącego się dymu z drewnianej części chlewni. Mimo szybkiego zakończenia akcji, w której brało udział osiem jednostek straży pożarnej, drewniana część chlewni niemal spłonęła doszczętnie. W pożarze nie ucierpieli ludzie. Niestety w drewnianej części budynku było około 100 sztuk trzody chlewnej. Wszystkie zwierzęta padły. Większość z nich udusiła się dymem.

Na miejscu pożaru opolscy policjanci wraz z biegłym sądowym z zakresu pożarnictwa ustalają, co było przyczyną tak tragicznego w skutkach zdarzenia.

S.P.