Lublin: Tymczasowy areszt za posiadanie narkotyków - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Tymczasowy areszt za posiadanie narkotyków

Data publikacji 23.07.2018

Sąd zastosował tymczasowy areszt dla 18-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Młody mężczyzna wpadł z marihuaną podczas kontroli drogowej w Lublinie. W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania kryminalni ujawnili ponad 300 działek marihuany oraz ponad 600 porcji dilerskich amfetaminy.

W nocy z piątku na sobotę na ulicy Turystycznej policyjni wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi. W trakcie czynności w aucie ujawnili woreczek z marihuaną. Okazało się, że narkotyki należą do 18-letniego pasażera. Młody mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na VI Komisariat Policji w Lublinie.

Kryminalni z „szóstki” przeszukali miejsce zamieszkania mieszkańca gm. Serniki i ujawnili znaczne ilości narkotyków. Łącznie zabezpieczyli ponad 300 działek dilerskich marihuany i ponad 600 porcji dilerskich amfetaminy. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna prowadził uprawę konopi indyjskich.

18-latek został już doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

K.K.