Opole Lub.: Kierowca autobusu szkolnego pod wpływem alkoholu - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Opole Lub.: Kierowca autobusu szkolnego pod wpływem alkoholu

Data publikacji 06.09.2018

Dziś rano policjanci z opolskiej drogówki w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" zatrzymali kierującego autobusem szkolnym, który był pod wpływem alkoholu. 55-letni mężczyzna mając prawie pół promila w organizmie odwiózł dzieci do jednej z placówek szkolnych w Poniatowej.

Dziś rano w ramach policyjnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci z opolskiej drogówki postanowili sprawdzić bezpieczeństwo dzieci przewożonych autobusami szkolnymi w gminie Poniatowa. Około godz. 7:45 w Poniatowej na ul. Kraczewickiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego autobusem szkolnym, który po odwiezieniu dzieci do szkoły właśnie wyjechał ze szkolnego placu. Kierującym okazał się 55-letni mieszkaniec gm. Poniatowa. Przeprowadzający kontrolę policjanci nie mieli zastrzeżeń co do stanu technicznego autobusu. Natomiast mieli zastrzeżenia co do samego kierującego, który kierował autobusem szkolnym będąc pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że miał on prawie pół promila alkoholu w organizmie.

55-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. Wkrótce przed sądem odpowie za jazdę w stanie po użyciu alkoholu. Grozi mu wysoka grzywna lub kara aresztu oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich i samych siebie. Dlatego też nie bójmy się reagować, gdy mamy podejrzenie, że ktoś wsiada za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

S.P.