Radzyń Podl./Biała Podl.: Mecz przyjaźni radzyńskich i bialskich mundurowych

Data publikacji 02.10.2018

Na stadionie gminnym w Kąkolewnicy odbył się towarzyski mecz piłki nożnej między drużynami Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim i Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Głównym celem „Meczu Przyjaźni” było propagowanie pozytywnych zachowań sportowych w duchu „fair play” oraz promowanie i budowanie pozytywnego wizerunku Policji.

Mundurowi z Radzynia Podlaskiego i Białej Podlaskiej na co dzień współpracują ze sobą służbowo. W miniony piątek zamienili mundury na stroje sportowe i rywalizowali na boisku. Dzięki uprzejmości Wójta Gminy Kąkolewnica na stadionie gminnym w Kąkolewnicy rozegrano towarzyski „mecz przyjaźni” pomiędzy policjantami z Radzynia Podlaskiego i Białej Podlaskiej.

Na meczu pojawiali się kibice, lokalne władze samorządowe oraz komendanci miejscy i powiatowi z Radzynia Podlaskiego i Białej Podlaskiej. Zawody sportowe swoim udziałem uświetnił także I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie mł. insp. Jerzy Czebreszuk, który przez wiele lat był zawodowo związany zarówno z radzyńską jak i bialską komendą. Mł. insp. Jerzy Czebreszuk rozegrał w każdej z drużyn po połowie meczu.

Głównym celem meczu było popularyzowanie zasady „fair play”, kulturalnego i bezpiecznego kibicowania oraz kształtowanie wśród dzieci i młodzieży nawyków prawidłowego zachowania się w trakcie meczów. Mundurowi promowali także zawód policjanta wśród młodzieży, która przyszła na mecz. W tym celu przygotowali stoisko z policyjnymi gadżetami.

Zmagania piłkarskie zakończyły się wygraną drużyny z Białej Podlaskiej w stosunku 6:3. W przerwie meczu dla najmłodszych kibiców odbył się konkurs rzutów karnych, a każdy z uczestników zmagań otrzymał pamiątkowy upominek.