Opole Lub.: Za kierownicą z ponad 3 promilami - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Opole Lub.: Za kierownicą z ponad 3 promilami

Data publikacji 08.10.2018

Zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości usłyszy 39 letni mieszkaniec gminy Poniatowa. Mężczyzna mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie kierował BMW. Swoją podróż zakończył na nasypie żużlowym, na którym zawiesił pojazd. Teraz grozi mu wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach południowych w m. Kowala Pierwsza gm. Karczmiska.  Dyżurny otrzymał  informację, że drogą ma poruszać się nietrzeźwy kierowca BMW. Policjanci podjęli interwencję i  zauważyli opisywany pojazd.

Jak ustalili mundurowi, kierujący swą podróż zakończył na nasypie żużlowym, na którym zawiesił pojazd. W pojeździe oprócz kierującego znajdowało się troje pasażerów w wieku 22, 33 i 43 lat  z gm. Poniatowa. Zarówno kierujący jak i jego pasażerowie znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Kierującym okazał się 39 letni mieszkaniec gm. Poniatowa.

Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna kierował samochodem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami. 

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierujący odpowie przed sądem, za co grozi mu wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

Wyk. M.G