Opole Lub.: Przygnieciony przez ciągnik rolniczy - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Opole Lub.: Przygnieciony przez ciągnik rolniczy

Data publikacji 12.10.2018

Opolscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego zaistniałego w m. Piotrawin, gm. Łaziska. Ze zgłoszenia wynikało iż mężczyzna miał zostać przygnieciony przez przewrócony ciągnik rolniczy. Na miejscu policjanci zastali dwóch mężczyzn w wieku 35 i 30 lat. Znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Żaden z nich nie przyznawał się do kierowania ciągnikiem. Obaj zostali zatrzymani.

Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych w m. Piotrawin, gm. Łaziska. Dyżurny otrzymał informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, iż doszło do wywrócenia ciągnika rolniczego i mężczyzna został przygnieciony. Policjanci na miejscu zastali dwóch mężczyzn: 35-latka z gm. Łaziska i 30-latka z gm. Opole Lubelskie. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Badanie  alkomatem wykazało u starszego z nich 3 promile alkoholu w organizmie, natomiast u młodszego ponad 4 promile alkoholu. Dodatkowo 35-latek ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń ciała.  Żaden z mężczyzn nie przyznawał się do kierowania ciągnikiem rolniczym. Nie potrafili wytłumaczyć w jaki sposób doszło do wywrócenia ciągnika. Ponadto żadna z osób nie posiadała uprawnień do kierowania, a ciągnik nie był w ogóle dopuszczony do ruchu.

Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Policjanci po ich wytrzeźwieniu  będą ustalać który z nich kierował ciągnikiem.  Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności  do lat 2.

M.G