KWP/Świdnik: Tymczasowy areszt za wyłudzenia pożyczek - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

KWP/Świdnik: Tymczasowy areszt za wyłudzenia pożyczek

Data publikacji 15.10.2018

Policjanci z KWP Lublin przy współpracy z kryminalnymi ze Świdnika zatrzymali 54-latka, który posługując się podrobionymi dokumentami wyłudzał pożyczki bankowe oraz telefony komórkowe. Sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

54-latek z gm. Wojciechów został zatrzymany w piątek dzięki czujności pracownika banku oraz pracy policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Mężczyzna próbował wyłudzić pożyczkę w jednym ze świdnickich banków posługując się podrobionym dokumentem. Został zatrzymany przez świdnickich kryminalnych i umieszczony w policyjnym areszcie.

Okazało się, że mężczyzna już wcześniej dopuścił się podobnych czynów. W sierpniu br. na terenie Lublina działając w ten sam sposób zaciągnął dwie pożyczki na sumę ponad 50 000 zł oraz w salonie u jednego z operatorów telefonii komórkowej podpisał umowę oraz wyłudził dwa telefony.

W sobotę mężczyzna został doprowadzony do sądu, który zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

E.D.