Opole Lub.: Kolizja na DW-747 - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Opole Lub.: Kolizja na DW-747

Data publikacji 19.10.2018

Opolscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego zaistniałego wczoraj w m. Elżbieta Kolonia na DW-747. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż 19-letni kierujący pojazdem m-ki BMW wykonując manewr wyprzedzania nie upewnił się czy może prawidłowo wykonać manewr w następstwie czego wjechał przed wyprzedzający go pojazd marki Volvo. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, nikt nie odniósł obrażeń.

Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych w m. Kolonia Elżbieta, gm. Opole Lubelskie na drodze wojewódzkiej nr 747. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż 19-letni mieszkaniec gm. Bełżyce kierując pojazdem m-ki BMW jechał w kierunku m. Kamień.  Wykonując manewr wyprzedzania nie upewnił się czy nie jest wyprzedzany przez inny pojazd w następstwie czego wjechał przed wyprzedzający go pojazd m-ki Volvo doprowadzając do zderzenia. Kierującym volvo był 22-letni mieszkaniec gm. Łaziska. W wyniku zderzenia oba pojazdy zjechały do przydrożnego rowu. Na szczęście nikt z uczestników  nie odniósł obrażeń ciała.  Kierujący byli trzeźwi.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze, to od nas samych w głównej mierze zależy nasze bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.  

M.G.