Opole Lub.: Dachowanie nietrzeźwego kierującego - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Opole Lub.: Dachowanie nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 19.10.2018

Zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości usłyszy 26-letni mieszkaniec gm. Łaziska. Mężczyzna mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie kierował samochodem m-ki Volkswagen Passat. Dodatkowo mężczyzna uszkodził ogrodzenie jednej z posesji i doprowadził do dachowania pojazdu. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach wieczornych w m. Kamionka, gm. Opole Lubelskie. Dyżurny otrzymał  informację iż doszło do dachowania pojazdu marki Volkswagen Passat i jedna osoba nie może wydostać się z pojazdu. Policjanci niezwłocznie podjęli interwencję. Funkcjonariusze zauważyli pojazd przewrócony na dach. W aucie znajdowała się jedna osoba, która nie mogła się z niego wydostać. Mężczyzna został uwolniony przez strażaków.

Policjanci ustalili iż kierujący nie zachował należytej ostrożności i uderzył w ogrodzenie posesji doprowadzając do dachowania pojazdu. Kierującym okazał się 26-letni mieszkaniec gm. Łaziska. Był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, iż kierował samochodem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierujący odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności  do lat 2.

M.G