Opole Lub.: Zarzut zabójstwa i tymczasowy areszt dla 29-latka - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Opole Lub.: Zarzut zabójstwa i tymczasowy areszt dla 29-latka

Data publikacji 28.10.2018

Zarzut zabójstwa usłyszał wczoraj w prokuraturze 29-letni mieszkaniec Opola Lubelskiego. Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo swojej 27-letniej żony. Do tego przestępstwa doszło w miniony piątek. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów jeszcze tego samego dnia. Dziś przed południem policjanci doprowadzili 29-latka przed oblicze sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do tego przestępstwa doszło w miniony piątek. Około godz. 3 nad ranem  dyżurny policji  otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań w Opolu Lubelskim zostały odnalezione zwłoki młodej kobiety. Była nią 27-letnia mieszkanka miasta.

Pod wskazany adres pojechali policjanci. Wcześniej wezwani przez rodzinę 27-latki ratownicy medyczni potwierdzili zgon kobiety. W wyniku wstępnych oględzin przeprowadzonych na miejscu zdarzenia wynikało, do jej śmierci mogły przyczynić się osoby trzecie.

Przez wiele godzin na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora oraz biegłego policjanci wykonywali  szereg czynności. Na miejscu przestępstwa pracowali także m.in. policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie.

Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę - męża kobiety. Istniało uzasadnione podejrzenie, że to on ma związek z jej śmiercią.  Przez kolejne dni policjanci wykonywali z zatrzymanym szereg czynności procesowych.

Wczoraj policjanci doprowadzili 29-latka do Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa 27-latki.

Dziś przed południem policjanci doprowadzili 29-latka przed oblicze sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Za zabójstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

MG/AK