Łęczna: Ujęcie nietrzeźwego kierującego - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łęczna: Ujęcie nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 02.11.2018

Obywatelskim ujęciem zakończyła się podróż dla 33-letniego mieszkańca gm. Łęczna, kierującego pojazdem marki Opel Corsa. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało 33-latek posiada również dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 21:00 w miejscowości Dąbrowa. Dyżurny łęczyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci.

Jak się okazało 43-letni mieszkaniec Lublina zauważył jadący wężykiem samochód marki Opel Corsa, którego kierujący bez wyraźnego powodu co chwilę hamował i przyspieszał. Niepewny kierujący wjechał na teren stacji paliw w Dąbrowie, a za nim mieszkaniec Lublina, który miał podejrzenie, że kierowca opla może być nietrzeźwy. Czujny obywatel wyczuł woń alkoholu od kierującego oplem, uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał policję.

Funkcjonariusze łęczyńskiej drogówki, którzy przyjechali na miejsce sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Jak się okazało 33-letni mieszkaniec gm. Łęczna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna posiada również dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wkrótce 33-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

A.B.