Łęczna: Sprawca kradzieży citroena zgłosił się po publikacji - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łęczna: Sprawca kradzieży citroena zgłosił się po publikacji

Data publikacji 07.11.2018

Na komendę w Łęcznej zgłosił się mężczyzna, który oświadczył, że jest sprawcą kradzieży pojazdu marki Citroen Berlingo. Mężczyzna przyszedł ponieważ zobaczył swój wizerunek na jednym z portali internetowych. Okazał się nim 35-latek z Łęcznej. Z uwagi na stan nietrzeźwości w jakim się znajdował dalsze czynności będą z nim wykonywane dzisiaj.

Do zdarzenia doszło w niedzielę na ul. Polnej w Łęcznej. W poniedziałek na naszej stronie publikowaliśmy wizerunek sprawcy kradzieży pojazdu marki Citroen Berlingo z prośbą o pomoc w identyfikacji. Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej zgłosił się mężczyzna, który oświadczył, że jest sprawcą kradzieży pojazdu. 35-latek z Łęcznej oświadczył, że nie miał czym pojechać w jedno miejsce i kiedy przechodził koło parkingu zauważył otwarty samochód z uruchomionym silnikiem, do którego wsiadł i odjechał. Oświadczył, że samochód jest bezpieczny, ale nie podał miejsca gdzie się znajduje. 35-latek wyznał, że zgłosił się na policje ponieważ zobaczył, swój wizerunek w mediach społecznościowych. W chwili zgłoszenia miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Sprawca kradzieży został zatrzymany.

Z uwagi na stan nietrzeźwości w jakim się znajdował dalsze czynności będą z nim wykonywane w dzisiaj. Zgodnie z kodeksem karnym kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

A.B.