Zamość: Kolizja w czasie egzaminu na prawo jazdy - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Kolizja w czasie egzaminu na prawo jazdy

Data publikacji 09.11.2018

18-latek w czasie zdawania egzaminu na prawo jazdy zmieniając kierunek jazdy uderzył w ogrodzenie posesji. Na szczęście nie odniósł obrażeń, jednak siedzący obok egzaminator wymagał dalszych badań w warunkach szpitalnych. Prawdopodobnie przyczyną kolizji była nadmierna prędkość oraz technika jazdy niedostosowana do posiadanych umiejętności.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w Zamościu przy ul. Olchowej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w czasie egzaminu na prawo jazdy kierujący samochodem marki Suzuki skręcając w ul. Lazurową uderzył w ogrodzenie posesji. Za kierownicą suzuki siedział 18-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, który zdawał w tym czasie egzamin praktyczny na prawo jady. Obok na miejscu pasażera siedział egzaminator. Prawdopodobną przyczyną kolizji było niedostosowanie prędkości i techniki jazdy do posiadanych umiejętności w czasie zmiany kierunku jazdy.  

Egzaminator karetką pogotowia został przewieziony do szpitala na dalsze badania. Na szczęście okazało się, że nie odniósł poważnych obrażeń. Ze zdarzenia wyszedł z ogólnymi potłuczeniami. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że zarówno kierujący, jak i egzaminator byli trzeźwi. Rozstrzygnięciem sprawy zajmie się sąd.   

D.K-B.