Aktualności

Lubartów: Policjanci promują bezpieczeństwo na drodze podczas Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

Data publikacji 18.11.2018

Policjanci z lubartowskiej drogówki aktywnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Podczas przeprowadzanych dziś kontroli drogowych, funkcjonariusze uświadamiają kierowców i pieszych na temat prawidłowych zachowań na drodze, podkreślając, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych.

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych obchodzony jest każdego roku w trzecią niedzielę listopada. Dzień ten poświęcony jest pamięci wielu milionów zabitych oraz poszkodowanych w wypadkach drogowych, ich rodzinom, bliskim, a także najbliższemu otoczeniu. Hołd w tym dniu oddawany jest również wszystkim, którzy niosą pomoc poszkodowanym w wypadkach.

 

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z lubartowskiej komendy podczas przeprowadzanych dzisiaj kontroli, rozmawiają z kierującymi oraz pieszymi m.in. o prawidłowych zachowaniach, udzielaniu pierwszej pomocy, rozdając przy tym materiały profilaktyczne skłaniające do większej refleksji, a także  promujące bezpieczeństwo na drodze. Bo jak się okazuje, to właśnie brawura, lekkomyślność, lekceważenie przepisów ruchu drogowego i brak elementów odblaskowych z pewnością zwiększają ryzyko groźnych w skutkach wypadków drogowych.

 

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od nas samych. Apelujemy zatem o rozwagę i bezpieczeństwo.

E.S.