Chełm: Papierosy bez akcyzy przewoził w bagażniku - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Chełm: Papierosy bez akcyzy przewoził w bagażniku

Data publikacji 20.11.2018

Ponad 700 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli chełmscy policjanci. Znalezione nielegalne wyroby tytoniowe należały do 26-letniego mieszkańca gm. Dorohusk, który przewoził je w samochodzie. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 12 tys. zł. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny albo karą pozbawienia wolności do lat 3.

Wczoraj po południu policjanci z chełmskiej drogówki zatrzymali na terenie Chełma do kontroli drogowej samochód marki Opel Vectra. W bagażniku pojazdu znaleźli i zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Po przeliczeniu okazało się, że jest ich ponad 700 paczek. W związku z tym zdarzeniem funkcjonariusze zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy Dorohusk, który kierował samochodem. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 12 tys. zł. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli też samochód.

Mężczyźnie zostały już przedstawione zarzuty. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny albo karą pozbawienia wolności do lat 3.

E.C.