Lubartów: Pijany wjechał w budynek kancelarii - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lubartów: Pijany wjechał w budynek kancelarii

Data publikacji 12.12.2018

Prawie promil alkoholu w organizmie miał kierujący mazdą 22-latek, który dzisiaj w nocy jadąc ul. Lubelską stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na chodnik taranując znaki drogowe i ogrodzenie posesji, po czym zatrzymał się na ścianie budynku kancelarii adwokackiej. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym będzie odpowiadał przed sądem.

Dzisiaj po godz. 1:00 w nocy dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło na ul. Lubelskiej w Lubartowie. Jak się okazało, kierujący pojazdem marki Mazda na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wjechał na chodnik taranując po drodze znaki drogowe, ogrodzenie posesji, po czym zatrzymał się wjeżdżając w ścianę budynku kancelarii adwokackiej.  22-latek kierujący pojazdem nie odniósł żadnych obrażeń.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania. Dwóch pasażerów pojazdu zaraz po zdarzeniu oddaliło się z miejsca. Jednego z nich policjanci zastali w miejscu zamieszkania. Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń.

22-letni mieszkaniec Lubartowa za jazdę w stanie nietrzeźwości spowodowanie kolizji drogowej będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

E.S.