KGP: Kolejna edycja akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Data publikacji 14.01.2019

Ruszyła trzecia edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Przygotowana przez Biuro Prewencji KGP kampania poświęcona jest bezpieczeństwu osób wypoczywających w górach i korzystających ze zorganizowanych terenów narciarskich. W ramach tej akcji przygotowano również konkurs fotograficzno-plastyczny dla dzieci i młodzieży pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, którego tematem jest zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Inauguracja akcji miała miejsce w minioną sobotę na terenie stacji narciarskiej „Kasina Ski”, w gminie Mszana Dolna, w województwie małopolskim. Do współpracy przy organizacji imprezy zaproszono Partnerów akcji oraz Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Podczas jej trwania organizowane były konkursy i zabawy dla najmłodszych, quizy i testy wiedzy dla młodzieży. Odbył się również pokaz ratowniczy zorganizowany przez GOPR.

   

Głównym celem akcji jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Bezpośrednimi adresatami działań są dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe.

Partnerami akcji są: Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Stołeczna Grupa Wojewódzka IPA oraz Fundacja PZU.

Na potrzeby akcji została utworzona specjalna strona internetowa www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku, do której można uzyskać dostęp również po zeskanowaniu kodu QR znajdującego się na materiałach informacyjnych. Strona ta zawiera materiały informacyjne, fotorelacje z działań Policji w całej Polsce.

                         

Na potrzeby projektu opracowane zostały materiały informacyjno-edukacyjne. W ramach akcji został również ogłoszony konkurs fotograficzno-plastyczny dla dzieci i młodzieży pn. „Stok nie jest dla bałwanów”.

                                    

          Chociaż ferie zimowe w województwie lubelskim rozpoczynają się dopiero 11 lutego, to już teraz, w okresie poprzedzającym zimowy wypoczynek, policjanci z lubelskiego garnizonu spotykają się z uczniami miejscowych szkół przekazując porady dotyczące zasad bezpieczeństwa podczas aktywnego wypoczynku na narciarskich stokach.  
 

KGP/AK

Zamość: Policjanci z Krasnobrodu na stoku narciarskim w Jacni