Świdnik: Nielegalny salon gier zlikwidowany - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Świdnik: Nielegalny salon gier zlikwidowany

Data publikacji 22.01.2019

Kryminalni ze świdnickiej komendy Policji wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w centrum Świdnika zabezpieczyli wczoraj 3 nielegalne automaty do gier hazardowych. Za prowadzenie tego typu działalności może grozić grzywna i kara pozbawienia wolności do 3 lat.

     Wczoraj w godzinach wieczornych świdniccy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego podjęli działania w jednym z lokali w centrum Świdnika. W lokalu zastano kilka osób grających na  urządzeniach o cechach typowych automatów do gier hazardowych. Urządzenia zostały zabezpieczone na potrzeby postępowania. Lokal prowadzony był przez 35-letnią mieszkankę powiatu świdnickiego, która działała w imieniu jednej z firm z siedzibą w Chorzowie.

   Zgodnie z ustawą o  grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

P.L.