Lublin: Podpalacz zatrzymany - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Podpalacz zatrzymany

Data publikacji 23.01.2019

Policjanci z V komisariatu zatrzymali 48-latka, który trzykrotnie podpalił kontenery znajdujące się w altanie śmietnikowej. Straty zostały oszacowane na kwotę ponad 12 tys. zł. Dziś mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury. Ponireważ wcześniej mężczyzna odpoZa popełnione przestępstwa odpowie w warunkach recydywy.

Do dwóch pożarów kontenerów mieszczących się w jednej z altan śmietnikowych na lubelskim Czechowie doszło pod koniec minionego tego tygodnia. Z ustaleń policjantów z V komisariatu wynikało, że doszło do podpalenia. Okazało się także, że podobne takie zdarzenie miało miejsce pod koniec ubiegłego roku.

Łączne straty na szkodę spółdzielni mieszkaniowej wyceniono na ponad 12 tys. zł.

Sprawą namierzenia podpalacza zajęli się kryminalni z „piątki”. Operacyjne ustalenia i zebrane informacje wskazywały, że może być 48-letni mężczyzna bez stałego miejsca zameldowania, ale przebywający ostatnio pod jednym z pobliskich adresów.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. 48-latek był już w przeszłości notowany za podpalenia. Za popełnione przestępstwo odsiadywał wcześniej wyrok w zakładzie karnym.

Dziś policjanci doprowadzą go do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwa będzie odpowiadał  w warunkach recydywy.

AK