Chełm: Zwłoki mężczyzny znalezione w nadpalonym domu - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Chełm: Zwłoki mężczyzny znalezione w nadpalonym domu

Data publikacji 23.01.2019

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło wczoraj na terenie gminy Dubienka. Po wejściu do nadpalonego częściowo domu, funkcjonariusze wspólnie ze strażakami w jednym z pomieszczeń ujawnili zwęglone zwłoki. Wstępne ustalenia wskazują, że był to 60 – letni samotnie mieszkający mężczyzna. Służby ratownicze powiadomili sąsiedzi zaniepokojeni jego kilkudniową nieobecnością. Straż Pożarna jako wstępną przyczynę pożaru wskazała na zwarcie instalacji elektrycznej.

Tragicznego odkrycia dokonali wczoraj policjanci z Dorohuska wspólnie z funkcjonariuszami Straży Pożarnej, którzy weszli do częściowo nadpalonego domu jednego z mieszkańców tej gminy. W jednym z pomieszczeń ujawnili leżące na łóżku, częściowo zwęglone zwłoki. Wstępne ustalenia wskazują, że był to 60 – letni mężczyzna, który samotnie mieszkał w tym domu. Policjantów zaalarmowali sąsiedzi, którzy nie widzieli 60-latka już od kilku dni. Dom w środku był okopcony i zadymiony.

Ze wstępnych ustaleń poczynionych na miejscu przez straż pożarną wynika, że przyczyną pożaru mogło być zwarcie instalacji elektrycznej. Decyzją prokuratora nadzorującego czynności na miejscu, zwłoki mężczyzny przewieziono do prosektorium. Dzisiaj prowadzone są oględziny miejsca zdarzenia w obecności biegłego z zakresu pożarnictwa, które pomogą wyjaśnić jak doszło do tej tragedii.

 

JB.