Hrubieszów: Profilaktycznie o zagrożeniach - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Hrubieszów: Profilaktycznie o zagrożeniach

Data publikacji 23.01.2019

Dopalacze, odpowiedzialność prawna nieletnich oraz bezpieczny wypoczynek podczas zbliżających się ferii zimowych to tematyka spotkania hrubieszowskich policjantów z uczniami Zespołu Szkół Nr 2 w Hrubieszowie.

Dzisiaj hrubieszowscy policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Nr 2 w Hrubieszowie. Blisko 100 uczniów placówki słuchało prelekcji na temat zagrożeń, które mogą ich spotkać w cyberprzestrzeni oraz zasad, które należy stosować aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Zwrócono także uwagę uczniom, żeby w każdym przypadku kiedy spotka ich niepokojąca sytuacja w Internecie nie wahali się zwrócić o pomoc i powiedzieć o tym zaufanej osobie dorosłej.

Spotkanie było też dobrą okazją, żeby przypomnieć regulacje prawne zawarte w Ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich i przypomnieć młodym ludziom, że czyny których się dopuszczą teraz mogą mieć wpływ na ich dalsze dorosłe życie.

Podczas pogadanki poruszono też tematykę związaną z dopalaczami i omówiono zagrożenia wynikające z zażywania tych substancji, prezentując ku przestrodze film przedstawiający prawdziwe historie osób, które miały styczność z tymi środkami.

E. K.