Krasnystaw: Nie dały się oszukać - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Krasnystaw: Nie dały się oszukać

Data publikacji 24.01.2019

Wczoraj na terenie Krasnegostawu doszło do kilku prób oszukania osób starszych metodą „na wnuczka”. Policjanci odnotowali cztery takie zgłoszenia. Na szczęście dzięki czujności kobiet, w żadnym przypadku nie doszło do przekazania pieniędzy.

    Wczoraj przed południem do 71-letniej mieszkanki Krasnegostawu zadzwoniła kobieta podając się za jej córkę i powiedziała, ze jest chora. Z tego powodu potrzebuje pilnie dużej sumy pieniędzy. Starsza kobieta od razu zorientowała się, że jest to próba oszustwa, gdyż nie ma córki. Poleciła rozmówczyni udać się do lekarza, a sama o rozmowie fałszywą córką powiadomiła Policję.  

   Tego dnia dyżurny krasnostawskiej komendy odebrał jeszcze trzy takie zgłoszenia. W każdym przypadku sposób działania był podobny. Gdy w jednej z rozmów 75-letnia kobieta powiedziała rozmówczyni, że nie ma córki, to ta oświadczyła, że jest jej synową. Na szczęście w tym jak i w pozostałych przypadkach nie doszło do przekazani pieniędzy.

 

Ładowanie odtwarzacza...

 


 Kolejny raz apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku w takich sytuacjach. Nie ufajmy nieznajomym. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy obcym osobom. Jednym ze sposobów uchronienia się przed oszustami, jest osobisty kontakt z członkiem rodziny, za którego podaje się rozmówca lub w imieniu, którego dzwoni. Zawsze starajmy się upewnić z kim rozmawiamy i kto prosi nas o pieniądze.

P.W.