Chełm: Dziecko pod opieką nietrzeźwej matki - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Chełm: Dziecko pod opieką nietrzeźwej matki

Data publikacji 27.02.2019

3 promile alkoholu w organizmie miała 36-letnia matka, która opiekowała się swoim 3,5 rocznym dzieckiem. Policjantów o pomoc w interwencji poprosili pracownicy opieki społecznej. Wraz z kobietą w mieszkaniu przebywał jeszcze jej znajomy, który również był nietrzeźwy. Dziecko zostało umieszczone w szpitalu na obserwacji. Policjanci zatrzymali nietrzeźwą kobietę. Dzisiaj z jej udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe.

Wczoraj dzielnicowy komisariatu w Dorohusku został poproszony przez pracowników opieki społecznej o interwencję w jednym z domów na terenie gminy Dorohusk. W mieszkaniu u swojego znajomego przebywała 36-letnia mieszkanka Chełma wraz ze swoim 3,5 rocznym dzieckiem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miała w organizmie 3 promile alkoholu. Mężczyzna, w którego towarzystwie przebywała, również był nietrzeźwy. Dziecko zostało przewiezione do szpitala, gdzie pozostało na obserwacji.

Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwą mamę. Dzisiaj będą wyjaśniać czy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

E.C.