Zamość: Ukradł torebkę podczas świętowania Dnia Kobiet - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: Ukradł torebkę podczas świętowania Dnia Kobiet

Data publikacji 12.03.2019

Zarzuty kradzieży dokumentów usłyszał 39-latek. Mężczyzna podczas spotkania towarzyskiego z okazji Dnia Kobiet, jednej z uczestniczek ukradł torebkę. W środku znajdowały się m.in. dokumenty. Przy 39-latku zostały odnalezione dokumenty pokrzywdzonej oraz portfel, w którym nie było już pieniędzy. Jak przyznał, wydał je na alkohol.

W minioną sobotę do komendy zgłosiła się 25-letnia mieszkanka Zamościa informując, że dzień wcześniej na imprezie zorganizowanej z okazji Dnia Kobiet została okradziona. W torebce znajdowały się jej dokumenty, telefon komórkowy, klucze oraz portfel z pieniędzmi.

Wartość strat zgłaszająca wyceniła na kwotę kilkuset złotych. Dodała, że impreza odbywała się u krewnych. Uczestniczyło w niej kilka osób, a niektórych z nich, pokrzywdzona nie znała.

Policjanci analizując zebrany materiał ustalili, że kradzieży najprawdopodobniej dokonał bawiący na imprezie 39-latek z Zamościa.

W niedzielę podejrzewany o kradzież mężczyzna został zatrzymany. Do policyjnego aresztu trafił proso z izby wytrzeźwień, do której dzień wcześniej został przewieziony przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Przy 39-latku odnaleziono dokumenty pokrzywdzonej oraz portfel, w którym nie było już pieniędzy.

Wczoraj 39-latek usłyszał zarzuty kradzieży dokumentów. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2. Mężczyzna odpowie również za kradzież telefonu i pieniędzy, które jak sam przyznał – wydał na alkohol.

D.K-B.