Radzyń Podl.: Kryminalni zabezpieczyli prawie 2 kg narkotyków - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Radzyń Podl.: Kryminalni zabezpieczyli prawie 2 kg narkotyków

Data publikacji 20.03.2019

Niemal 2 kilogramy marihuany, haszysz a także amfetaminę ujawnili radzyńscy kryminalni. Narkotyki zostały zabezpieczone podczas przeszukania jednej z posesji w Radzyniu Podlaskim, którą zamieszkuje 31-latek. Dzisiaj z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do realizacji doszło wczoraj na terenie Radzynia Podlaskiego. Funkcjonariusze weszli na teren jednej z posesji. Z posiadanych informacji wynikało, że zamieszkujący ją 31-letni mężczyzna posiadać może środki odurzające. W trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli łącznie niemal 2 kilogramy marihuany, ponad 8 gramów  haszyszu, a także amfetaminę.

31-latek został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. W trakcie prowadzonych czynności mundurowi ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie mężczyzny. Odpowiadał będzie również za uprawę i udzielanie tego narkotyku.

Mężczyzna dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Policjanci będą wnioskowali o zastosowanie tymczasowego aresztu. Na poczet przyszłej kary kryminalni zabezpieczyli należący do 31-latka samochód osobowy m-ki BMW oraz pieniądze w kwocie ponad 21 tys. zł.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

P. M.

  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki, pieniądze, 3 telefony komórkowe i waga elektroniczna
  • zatrzymany mężczyzna w radiowozie