Lublin: W drodze na służbę zatrzymali pijanego kierowcę - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: W drodze na służbę zatrzymali pijanego kierowcę

Data publikacji 29.03.2019

Kryminalni z Komisariatu Policji w Bychawie w drodze na służbę zatrzymali nietrzeźwego kierującego motorowerem. Policjanci w m. Kolonia Kiełczewice Dolne zauważyli jednoślad marki Romet, którego styl jazdy wskazywał, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Kierowcą okazał się 29-latek z gm. Jabłonna, który miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj o godz. 13:45 w miejscowości Kolonia Kiełczewice Dolne uwagę kryminalnych z Komisariatu Policji w Bychawie, którzy byli w drodze na służbę przykuł kierowca motoroweru marki Romet. Styl jego jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Dodatkowo obaj podróżujący jednośladem mężczyźni nie mieli kasków ochronnych i jechali w kierunku DK-19. Policjanci postanowili więc zatrzymać jednoślad, a kiedy okazało się, że kierowca jest pod wpływem alkoholu, uniemożliwili mu dalszą jazdę. O całym zdarzeniu poinformowali dyżurnego, który na miejsce przysłał umundurowany patrol.

Kierującym okazał się 29-letni mieszkaniec gminy Jabłonna. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało, że poruszał się on motorowerem po drodze publicznej mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz za jazdę motorowerem na podwójnym gazie 29-latek odpowie przed sądem.

K.K.