KWP: VII Mistrzostwa Policji w Pływaniu Lublin 2019 im. podinsp. Małgorzaty Bigos

Data publikacji 13.04.2019

Już po raz siódmy KWP w Lublinie była gospodarzem Mistrzostw Policji w Pływaniu. Zawody objęte zostały patronatem Komendanta Głównego Policji, Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Prezydenta Miasta Lublin. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli policjanci reprezentujący Komendę Główną Policji zdobywając łącznie 35 medali w tym 24 złote.

Puchary i medale.

Dzisiaj na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” odbyły się VII Mistrzostwa Policji w Pływaniu Lublin 2019 im. podinsp. Małgorzaty Bigos. Organizatorami zawodów była Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KWP w Lublinie. Mistrzostwa objęte zostały Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Policji, Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Prezydenta Miasta Lublin. Wsparcia przy organizacji mistrzostw udzieliły organizatorom Urząd Miasta Lublin oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca”.

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie przemawia.

Od ubiegłego roku rozgrywane w Lublinie Mistrzostwa Policji w Pływaniu naszą imię podinsp. Małgorzaty Bigos - policjantki i ogromnej pasjonatki sportu, która we wrześniu 2017 roku zginęła tragicznie, podczas wejścia na ściankę wspinaczkową. Podinsp. Małgorzata Bigos była kierownikiem Sekcji Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Od momentu wstąpienia do służby w Policji, Małgosia wielokrotnie uczestniczyła w organizowanych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Pływaniu zdobywając złote medale.  W lipcu ubiegłego roku, w ramach obchodów 99 rocznicy powstania Policji, Kapituła Polskiego Komitetu Olimpijskiego przyznała podinsp. Małgorzacie Bigos Złoty Medal „Za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego”

Zawodnicy skaczą do wody.

Tegoroczne, VII Mistrzostwa Policji w Pływaniu kolejny raz odbyły się na pływalni AQUA Lublin. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów pływackich w Polsce.   Zaawansowana technologia i ruchome dno powodują, że basen jest multifunkcjonalny, a rywalizacja odbywać się może zarówno na dystansie 50 jak i 25 metrów. Popisy pływaków można obserwować z trybuny liczącej 2100 miejsc.

Zawodnik w basenie płynie .

W tym roku w zawodach wzięło udział 84 zawodników - policjantów i pracowników Policji.  Lubelski garnizon reprezentowało w sumie 25 zawodników. Uczestnicy mistrzostw rywalizowali zarówno w konkurencjach indywidualnych, na dystansach od 50 do 400 metrów, jak i w sztafetach. Walczyli o puchary: Komendanta Głównego Policji, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, Prezydenta Miasta Lublin oraz puchary ufundowane przez Zarządy Terenowy NSZZ Policjantów KWP w Lublinie.

Zawodniczka płynie na torze trzecim.

Po raz drugi w mistrzostwach wystartowała sztafeta honorowa w skład której weszli: insp. Robert Szewc Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie, I Zastępca KWP w Lublinie mł.insp. Jerzy Czebreszuk, podinsp. Dariusz Godlewski Zastępca KMP w Zamościu oraz nadkom. Konrad Kańkowski Naczelnik Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie.

Członkowie sztafety honorowej.

W klasyfikacji drużynowej złoto przypadło reprezentantom KGP,  drużyny składającej się z najlepszych zawodników z całej Polski. Łącznie zdobyli 35 medali, w tym 24 złote, 8 srebrnych i 3 brązowe.  Drugie miejsce zajęła drużyna z KWP w Poznaniu z dorobkiem 16 medali, w tym 9 złotych, a trzecie policjanci reprezentujący KWP w Krakowie.

Zawodnicy KGP

W sztafecie kobiet zwyciężyły policjantki reprezentujące KGP, nasza sztafeta z Lublina zajęła II miejsce. W sztafecie męskiej również nie było zaskoczenia zwyciężyła drużyna reprezentująca KGP. Lubelscy funkcjonariusze zajęli IV miejsce.  Również w sztafecie mix I miejsce zajęli policjanci reprezentujący KGP, II miejsce na podium należało do Wrocławia,  a III do KWP Lublin.

Zawodniczka z pucharami pod wodą.

Zobacz więcej zdjęć z VII Mistrzostw Policji w Pływaniu Lublin 2019 im. podinsp. Małgorzaty Bigos