Aktualności

Opole Lub.: 16-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Był po alkoholu

Data publikacji 15.04.2019

Przed Sądem ds. Rodziny i Nieletnich odpowie 16-letni mieszkaniec Opola Lubelskiego. Nastolatek nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz kierował samochodem w stanie po użyciu alkoholu.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 2:00 w Opolu Lubelskim przy ul. Lubelskiej. Policjanci podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego pojazdem m-ki Opel Corsa. Kierujący autem zlekceważył sygnały dawane przez policjantów, przyspieszył skręcając w ulicę Rybacką. Policjanci niezwłocznie podjęli pościg za kierującym i po krótkim czasie zatrzymali uciekiniera.

Za kierownicą pojazdu siedział 16-letni mieszkaniec Opola Lubelskiego. Znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami. Tłumaczył, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej z uwagi na to że przestraszył się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Okazało się, że nastolatek wziął samochód bez wiedzy rodziców.  

Teraz za swoje zachowanie 16-latek odpowie przed Sądem ds. Rodziny i Nieletnich, który zadecyduje o jego dalszym losie.

M.G