Łęczna: Policjanci zatrzymali włamywaczy - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łęczna: Policjanci zatrzymali włamywaczy

Data publikacji 29.04.2019

Policjanci zatrzymali dwóch sprawców w wieku 18 i 23 lat, którzy odpowiadać będą za szereg włamań m.in. do samochodów i garaży. Do kradzieży z włamaniami doszło jednej nocy w gminie Puchaczów. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kilkanaście tysięcy złotych. Mundurowi odzyskali skradzione przedmioty.

W minioną sobotę policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Łęcznej zatrzymali dwóch młodych włamywaczy. Mężczyźni w nocy 25/26 kwietnia br. dokonali kilku włamań na terenie gm. Puchaczów.  W ich zainteresowaniu były  głównie samochody i garaże .  Z jednego z nich ukradli dwa rowery o łącznej wartości 1600 zł. Skradzione przedmioty zostały w całości odzyskane. Łączne straty poniesione przez pokrzywdzonych to kilkanaście tysięcy złotych.

Obaj włamywacze są dobrze znani stróżom prawa, w przeszłości byli już karani. Młodszy z mężczyzn, 18-letni mieszkaniec gm. Puchaczów, który usłyszał łącznie 9 zarzutów poddał się dobrowolnie karze i w niedzielę został zwolniony z policyjnego aresztu.

Drugi włamywacz to 23-letni mieszkaniec Łęcznej, który w dniu dzisiejszym będzie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci aresztu. Po zakończeniu postępowania o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

A.B.