Janów Lub.: Ojciec i syn z papierosami bez akcyzy - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Janów Lub.: Ojciec i syn z papierosami bez akcyzy

Data publikacji 15.05.2019

Ponad 3000 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli janowscy policjanci na terenie powiatu. Nielegalny towar znajdował się u 37-latka i jego 54 letniego ojca. Za posiadanie nielegalnego towaru odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara grzywny oraz przepadek zabezpieczonego mienia.

   Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 15.00 w jednej z miejscowości na terenie gminy Dzwola. Dyżurny otrzymał zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. Na miejsce pojechali policjanci z „patrolówki”, którzy ustalili, że awanturnik to 37-latek z terenu gminy Dzwola. Jak się okazało również mężczyzna miał przy sobie 200 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

   Następnie kryminalni weszli do miejsca zamieszkania 37-latka. Tam podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych policjanci ujawnili blisko 3000 sztuk papierosów również bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Właścicielem okazał się 54-latek ojciec mężczyzny. Nielegalny towar został zabezpieczony. Teraz zarówno ojciec jak i syn za posiadanie papierosów bez akcyzy odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara grzywny i przepadek zabezpieczonego mienia.