Świdnik: Dziecko na spacerze z nietrzeźwą mamą - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Świdnik: Dziecko na spacerze z nietrzeźwą mamą

Data publikacji 20.05.2019

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miała 47-letnia mieszkanka Świdnika. Kobieta zataczając się spacerowała ze swoją 5-letnią córką. Postronna osoba widząc jej stan, zaalarmowała Policję. Dziecko trafiło do pogotowia opiekuńczego. Informacja o zdarzeniu trafi do sądu, który zdecyduje o konsekwencjach wobec kobiety.

W minioną sobotę około godz. 21.30 świdniccy policjanci zostali zaalarmowani, że jedną z głównych ulic miasta idzie nietrzeźwa kobieta, pod opieką której znajduje się małoletnie dziecko.
We wskazanym miejscu funkcjonariusze zastali idącą chwiejnym krokiem 47-letnią mieszkankę Świdnika wraz z jej 5-letnią córką. Początkowo kobieta odmawiała podania swoich danych personalnych oraz poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Dopiero po przewiezieniu do komendy „przypomniała sobie” jak się nazywa.

Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jej organizmie. Jej dziecko trafiło do pogotowia opiekuńczego.

Zebrane w sprawie materiały przekazane zostaną do sądu karnego oraz rodzinnego, który zdecyduje o konsekwencjach wobec 47-latki. Kobieta odpowiadać będzie za dopuszczenie do przebywania małoletniego dziecka w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia jak również za niepodanie policjantom swoich danych.

M.Sz.