Biłgoraj: Pijany i bez uprawnień uciekał przed policyjną kontrolą - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biłgoraj: Pijany i bez uprawnień uciekał przed policyjną kontrolą

Data publikacji 10.06.2019

Nawet na 5 lat za kratki może trafić 30 latek z Biłgoraja. Mężczyzna uciekał oplem przed policyjną kontrolą. Został zatrzymany po krótkim pościgu. Wraz z 30 latkiem w samochodzie była jego 35 letnia żona i 31 letni kolega.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 18:00 w Biłgoraju. Patrolujący miasto policjanci z drogówki w okolicach skrzyżowania ul. Nadstawnej i Wasilewskiej postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę opla. Pomimo podanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania kierowca nie zastosował się do poleceń i rozpoczął ucieczkę jadąc ul. Lubelską w kierunku ul. Jana Pawła II.       

W pewnym momencie zjechał na chodnik po lewej stronie jezdni, a następnie chcąc prawdopodobnie uniknąć zderzenia ze znakiem drogowym uderzył w radiowóz. Potem mężczyzna próbował uciekać jadąc do tyłu. Po chwili został został zatrzymany.

Za kierownicą opla siedział 30 letni mieszkaniec Biłgoraja. Jak wykazało przeprowadzone przez policjantów badanie, mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych bazach wyszło na jaw, że nie posiada uprawnień do kierowania.

Podczas ucieczki, w oplu znajdowała się jeszcze 35 letnia żona kierowcy i ich 31 letni kolega.

Wkrótce 30-latek odpowie za swoje przewinienia. Zgodnie z przepisami kierowca, który nie zatrzyma się do kontroli drogowej pomimo podanych do zatrzymania sygnałów i kontynuuje jazdę popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia zbawienia wolności.

JK