Lublin: Tragiczny wypadek na DW-747 - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Tragiczny wypadek na DW-747

Data publikacji 14.07.2019

Dzisiaj w nocy doszło do śmiertelnego wypadku drogowego na DW-747 w m. Radawiec Duży. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Volkswagen podczas manewru wyprzedzania kolumny pojazdów zderzył się czołowo z pojazdem marki Audi. Niestety w wyniku zdarzenia trzy osoby poniosły śmierć na miejscu. Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze.

Do wypadku doszło wczoraj około godz. 22:05 na drodze wojewódzkiej nr 747 w miejscowości Radawiec Duży. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Volkswagen jadący w kierunku Lublina podczas manewru wyprzedzania kolumny pojazdów zderzył się kolejno z jadącym z naprzeciwka samochodem marki Seat Cordoba. Następnie zderzył się czołowo z pojazdem marki Audi A2, po czym uderzył jeszcze w samochód marki Ford Focus. Pojazd marki Audi po zderzeniu zjechał do przydrożnego rowu po prawej stronie. Niestety w wyniku zdarzenia 53-letni kierowca volkswagena oraz 47-letni kierowca audi oraz jego 46-letnia pasażerka ponieśli śmierć na miejscu. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiła 47-letnia pasażerka volkswagena.

Na miejscu zdarzenia policjanci pracowali pod nadzorem prokuratora. Droga wojewódzka przez kilka godzin była zablokowana, a ruch odbywał się po wyznaczonych objazdach. Decyzją prokuratora pojazdy zostały zabezpieczone do dalszych badań przez biegłego.

Teraz funkcjonariusze będą prowadzić postępowanie, która wyjaśni szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze i zdjęcie nogi z gazu. Lepiej dojechać kilka minut później niż wcale.

K.K.