Aktualności

Radzyń Podl.: Uprawiał konopie w ogrodzie warzywnym. Policjanci zabezpieczyli ponad kg marihuany

Data publikacji 14.07.2019

Radzyńscy kryminalni zatrzymali 19-latka z gm. Borki. Mężczyzna posiadał w miejscu zamieszkania ponad kilogram marihuany. Dodatkowo policjanci ustalili, że 19-latek uprawia jeszcze rośliny konopi, które posadził w ogrodzie warzywnym. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek policjanci Wydziału Kryminalnego realizując czynności operacyjne weszli na teren jednej z posesji w gminie Borki. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że mieszkający tam mężczyzna posiadać może środki odurzające. W trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad kilogram marihuany. Ustalili również, że

19-latek sam hodował konopie w ogródku warzywnym. Badanie substancji testerem narkotykowym potwierdziło, że jest to marihuana.

Nielegalny towar został zabezpieczony, natomiast ich właściciel trafił na komendę. Młodzieniec usłyszał zarzuty, a prokurator wobec niego zastosował środek zapobiegawczy
w postaci dozoru Policji. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Posiadanie znacznych ilości marihuany zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

P.M.

  • zabezpieczona marihuana
  • zabezpieczony susz konopi
  • zabezpieczony krzak konopi