Aktualności

Puławy: Policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia pocisku artyleryjskiego

Data publikacji 15.07.2019

Na terenie budowy torowiska w Puławach znaleziony został pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej. Policjanci wstrzymali prace oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Na miejsce wezwano saperów, którzy sprawdzili teren i zabezpieczyli znaleziony pocisk, a następnie przewieźli go na poligon w celu unieszkodliwienia. Policjanci apelują o ostrożność.

W piątek w Puławach pracownicy wykonujący prace ziemne na torowisku wykopali pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej.  Konieczne było wstrzymanie prac.

Na miejsce zostali wezwani saperzy z 34 Patrolu Rozminowania z 1 Dęblińskiego Batalionu Drogowo – Mostowego, którzy sprawdzili teren i zabezpieczyli niebezpieczny przedmiot. Został on przewieziony w bezpieczne miejsce i unieszkodliwiony.

Policjanci przypominają, że w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch, takiego znaleziska nie wolno przenosić, dotykać ani próbować rozbrajać. Należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji. Mundurowi zabezpieczą teren i powiadomią saperów.

E.R.K.