Aktualności

Biała Podl.: Nie udzielił pierwszeństwa przejazdu. Zderzył się z audi

Data publikacji 15.07.2019

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem w rejonie skrzyżowania ul. Sokulskiej z Kalinową w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem nastolatek podczas włączania się do ruchu, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierowcy audi. W wyniku zdarzenia cyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 21:00 w rejonie skrzyżowania ul. Sokulskiej z Kalinowską w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący rowerem nastolatek doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Audi. Cyklista jechał zadrzewioną ścieżką, równolegle do ulicy. Prawdopodobnie w pewnym momencie wyjechał na drogę wprost pod jadące auto, nie udzielając mu pierwszeństwa przejazdu. Samochodem kierował 18-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska. W chwili zdarzenia kierujący pojazdem był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.

W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał 15-letni mieszkaniec miasta kierujący jednośladem. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia. Apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Letnia aura sprawia, że na drogach liczną grupę stanowią niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Pamiętajmy, że ta grupa użytkowników dróg jest szczególnie narażona na skutki zdarzeń z ich udziałem. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podstawowe zasady bezpieczeństwa z pewnością wystarczą, by uniknąć tragedii na drodze.

BSP