Biała Podl.: Dzielnicowi odwiedzili wypoczywające dzieci - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biała Podl.: Dzielnicowi odwiedzili wypoczywające dzieci

Data publikacji 25.08.2019

Dzielnicowi z komisariatu w Janowie Podlaskim spotkali się z dziećmi, uczestniczącymi w zajęciach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury. Spotkanie odbyło się na terenie Parku Krajobrazowego. Funkcjonariusze przybliżyli uczestnikom zasady bezpiecznego poruszania po drodze czy zagrożeń związanych z używkami. Był też czas, by obejrzeć elementy wyposażenia wykorzystywane przez mundurowych.

Choć tegoroczne wakacje zbliżają się już do końca, funkcjonariusze wykorzystują ten czas by spotkać się z wypoczywającymi dziećmi. Niedawno spotkanie takie odbyło się w Parku Krajobrazowym na terenie Janowa Podlaskiego. Dzielnicowi odwiedzili tam dzieci uczestniczące w zajęciach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury.

Policjanci przypomnieli uczestnikom jak bezpiecznie zachowywać się w domu czy na placu zabaw. W ramach kampanii-" Patrz i Słuchaj", " Jednośladem bezpiecznie do celu" omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przypominając o przepisach obowiązujących rowerzystów i pieszych. Przypomnieli też o obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Podkreślając jak istotne jest używanie ich po zmroku.

Dodatkowo w ramach realizacji kampanii społecznej pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają” policjanci w sposób adekwatny do wieku uczestników uświadamiali, jaki negatywny wpływ na życie może mieć nawet jednorazowy kontakt z narkotykami lub dopalaczami.
 
Był też czas na prezentację sprzętu wykorzystywanego przez policjantów w codziennej służbie. Wielu uczestników chciało przymierzyć „policyjne gadżety”, czekając cierpliwie na swoja kolej.

BSP