Puławy: Ostatni tydzień wakacji - zadbajmy żeby był bezpieczny - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Puławy: Ostatni tydzień wakacji - zadbajmy żeby był bezpieczny

Data publikacji 25.08.2019

Przed nami ostatni tydzień wakacji. Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem powracających do domów urlopowiczów. Jednocześnie mundurowi apelują o rozsądek i rozwagę za kierownicą.

Tegoroczne wakacje powoli dobiegają końca. Przed nami ostatni tydzień letniego wypoczynku. Wiele osób będzie w tym czasie podróżować, wracając do domów. Nad bezpieczeństwem podróżujących stale czuwają policjanci ruchu drogowego. Do służby kierowane są oznakowane i nieoznakowane radiowozy oraz policyjne motocykle. Funkcjonariusze reagują w przypadku, gdy użytkownicy dróg potrzebują pomocy, ale także gdy spotykają się z bagatelizowaniem przepisów ruchu drogowego i narażaniem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo. 

Funkcjonariusze zwracają uwagę na korzystanie przez kierującego i pasażerów z pasów bezpieczeństwa oraz stosowanie odpowiednich urządzeń do przewozu dzieci.  Sprawdzają stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Główny nacisk kładą jednak na prędkość, z jaką jeżdżą kierowcy. Przekraczanie dozwolonej prędkości jest bowiem jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wśród najczęstszych grzechów kierowców są także: nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszym. 

Najważniejsze jest jednak aby pamiętać, że działania policjantów przyniosą pozytywne rezultaty, jeżeli wszyscy będziemy odpowiedzialni nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Reagując i nie dając przyzwolenia na powodowanie zagrożeń na drodze, wspólnie dbamy o bezpieczeństwo. 

E.R.K