Radzyń Podl.: Nieszczęśliwy wypadek w trakcie prac w gospodarstwie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Radzyń Podl.: Nieszczęśliwy wypadek w trakcie prac w gospodarstwie

Data publikacji 25.08.2019

Policjanci wyjaśniają okoliczności nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło w miejscowości Olszewnica. W trakcie wykonywanych prac w gospodarstwie doszło do wywrócenia się ciągnika rolniczego. Do szpitala został przewieziony 67-letni mężczyzna, będący pasażerem ciągnika. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wykonywania prac w gospodarstwie.

W piątek po godzinie 18:00 dyżurny radzyńskiej komendy powiadomiony został o wypadku przy pracach w gospodarstwie rolnym, któremu uległ 67-letni mieszkaniec gm. Kąkolewnica. Jak ustalili funkcjonariusze, 22-latek jeździł ciągnikiem po pryzmie skoszonej trawy przeznaczonej na kiszonkę. W trakcie pracy ciągnik przewrócił się na bok. Wewnątrz kabiny oprócz kierującego przebywał 67-latek, który został przewieziony do szpitala.

22-latek nie odniósł żadnych obrażeń. W chwili zdarzenia był trzeźwy.

Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny zdarzenia oraz apelują o wyobraźnię i rozsądekw trakcie wykonywania prac w gospodarstwie i korzystania z maszyn rolniczych. Większości zagrożeń i nieszczęść można uniknąć stosując podstawowe zasady bezpiecznej pracy w rolnictwie.

P. M.