Radzyń Podl.: Za szybko i z promilami w oku policyjnej kamery - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Radzyń Podl.: Za szybko i z promilami w oku policyjnej kamery

Data publikacji 11.09.2019

Niemal promil alkoholu miał w organizmie 55-latek, który w takim stanie kierował samochodem osobowym marki VW Passat. Mężczyzna wpadł na przekroczeniu prędkości. Teraz amator „jazdy na podwójnym gazie” odpowie za popełnione czyny przed sądem.

   Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut po godz. 17:00 w miejscowości Wohyń na ulicy Branickiej. Policjanci radzyńskiej drogówki pełniący służbę radiowozem nieoznakowanym z videorejestratorem zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowy marki VW Passat, który przekroczył prędkość. W obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 80 km/h. Podczas prowadzonej kontroli drogowej mundurowi wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Po badaniu alkomatem okazało się, że 55-latek, mieszkaniec gm. Wohyń jest nietrzeźwy. Badanie wykazało niemal promil alkoholu w jego organizmie.

   Za popełnione przestępstwo funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz kierowca stanie przed sądem. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenie.

P. M.