Puławy: Wyprzedzając zderzył się z motorowerem (uaktualnienie) - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Puławy: Wyprzedzając zderzył się z motorowerem (uaktualnienie)

Data publikacji 11.09.2019

Nieprawidłowe wyprzedzanie było przyczyną wypadku, do którego doszło wczoraj w Puławach. 25 letni kierowca mazdy, jadący w ciągu samochodów rozpoczął manewr wyprzedzania koparki. Dwa poprzedzające go pojazdy wyprzedziły koparkę i wróciły na swój pas ruchu, 25 latek nie zdążył i doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwka motorowerem.

     Do zdarzenia doszło wczoraj w Puławach, na ulicy Żyrzyńskiej. Kierowca mazdy, 25 letni mieszkaniec gminy Puławy, jadący w ciągu samochodów w stronę Puław, rozpoczął manewr wyprzedzania koparki. Dwa poprzedzające go pojazdy wyprzedziły koparkę i wróciły na swój pas ruchu, on natomiast zauważył jadący z naprzeciwka motorower i zorientował się, że nie zdąży dokończyć manewru. Próbując uniknąć zderzenia, zjechał na lewą stronę, ale mimo tego uderzył w prawą cześć motoroweru powodując jego wywrócenie.

    Kierujący motocyklem, 67 letni mieszkaniec Puław oraz jego 64 letnia żona trafili do szpitali w Puławach i Lublinie. Kierowca mazdy był trzeźwy. Kierującego skuterem, ze względu na doznane obrażenia nie poddano badaniu na miejscu wypadku. Policjanci wyjaśniają szczegóły zdarzenia.

Uaktualnienie: W dniu 13 września b.r. puławscy policjanci otrzymali informację, że 67-latek kierujący motocyklem zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

E.R.K