Łęczna: Z dziećmi o bezpieczeństwie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łęczna: Z dziećmi o bezpieczeństwie

Data publikacji 11.09.2019

W początkowym okresie nauki, tuż po wakacjach, policjanci prowadzą działania profilaktyczne, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży na drogach prowadzących do szkoły i do domu. Dzisiaj funkcjonariuszka spotkała się ze wszystkimi uczniami ze szkoły podstawowej w Ludwinie.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego policjanci rozpoczęli ogólnopolskie działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”.  Dzisiaj dla wszystkich przedszkolaków i uczniów ze szkoły podstawowej w Ludwinie zostały zorganizowane prelekcje, podczas których uczniowie poznali najważniejsze przepisy dotyczące pieszych oraz dowiedzieli się jak unikać niebezpiecznych sytuacji w czasie drogi do i ze szkoły. Policjanta wskazała uczniom główne przyczyny i niewłaściwe zachowania, podczas których dochodzi do wypadków drogowych z udziałem pieszych. Apelowała do wszystkich słuchaczy by po zmroku używali elementów odblaskowych, które są niesamowicie istotne dla ich bezpieczeństwa.

 

Przedszkolaki oraz uczniowie młodszych klas po części teoretycznej razem z policjantką udali się na przejścia dla pieszych. Pod okiem funkcjonariuszki odbyły się praktyczne ćwiczenia na pasach, podczas których wszyscy wykazali się dużą wiedzą. Dzieci poznały również znaki dotyczące pieszych znajdujące się w obrębie terenu szkoły. Uczniowie z zainteresowaniem brali udział w zajęciach i chętnie zadawali pytania.

I Z.