Łęczna: Samochodowi wandale zatrzymani - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Łęczna: Samochodowi wandale zatrzymani

Data publikacji 12.09.2019

Łęczyńscy policjanci zatrzymali w nocy trzech nastolatków, którzy zniszczyli cztery zaparkowane na ulicy samochody. Sprawcy kopali nogami w maski pojazdów, oderwali też lusterko i wycieraczkę. Wandale próbowali uciec z miejsca przestępstwa, jednak udaremnił im to interweniujący patrol policji. 18 latek i jego 20-letni kolega za swoje postępowanie odpowie przed sądem zaś 15-latkiem zajmie się sąd ds. rodziny i nieletnich.

Wczoraj przed północą dyżurny łęczyńskiej komendy został poinformowany, że w rejonie ul. Bogdanowicza w Łecznej trzech wandali niszczy zaparkowane pojazdy. Chuligani idąc ulicą kopali nogami i uderzali rękami w samochody powodując wgniecenia w masce.  Oderwali też lusterko i wycieraczkę. Sprawcy próbowali oddalić się z miejsca przestępstwa, jednak udaremnił im to interweniujący patrol policji.

Sprawcami okazali się, trzej mieszkańcy Łęcznej w wieku 15, 18 i 20 lat. Pełnoletni mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie, zaś 15-letni chłopiec, który również brał udział w tym procederze został przekazany pod opiekę matki. Wkrótce za swoje naganne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Sprawa jest rozwojowa niewykluczone, że sprawcy dopuścili się zniszczenia innych samochodów. Przypominamy, że zniszczenie mienia jest przestępstwem ściganym na wniosek osoby pokrzywdzonej. Zgłoszenie takie można złożyć w KPP w Łęcznej.

IZ