Puławy: Lekcja bezpieczeństwa na drodze z policyjnym Lwem Leonem - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Puławy: Lekcja bezpieczeństwa na drodze z policyjnym Lwem Leonem

Data publikacji 13.09.2019

Działania edukacyjne w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzą w Puławach policjanci ruchu drogowego. Mundurowi uczą najmłodszych prawidłowych zachowań na drodze. W tym roku, do zajęć praktycznych dołączyła policyjna maskotka – Lew Leon, który uczył dzieci z puławskiego przedszkola nr 18, bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Policjanci z Puław przez cały rok prowadzą działania profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży. Wrzesień jest jednak szczególnym miesiącem, ze względu na to, że część dzieci dopiero rozpoczyna naukę w szkolę, a maluchy zaczynają przygodę z przedszkolem. Z tego powodu, niemal codziennie na terenie całego powiatu, odbywają się spotkania z policjantami zajmującymi się profilaktyką, działalnością prasowo – informacyjną, dzielnicowymi oraz funkcjonariuszami ruchu drogowego. Mundurowi prowadzą spotkania dla najmłodszych, realizując założenia akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, ucząc ich zasad bezpieczeństwa oraz właściwych zachowań na drodze.

W tym roku, do działań zaangażowana została policyjna maskotka – Lew Leon, który wspólnie z policjantami ruchu drogowego uczestniczy w praktycznej części szkolenia dzieci. W tym tygodniu w spotkaniu uczestniczyły dzieci z puławskiego przedszkola nr 18. Najpierw funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili pogadankę, a następnie zaprezentowali w jaki sposób bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Dzieci wraz z opiekunkami, pod czujnym okiem policjantów, miały okazję poćwiczyć bezpieczne przechodzenie przez jezdnię i utrwalić to, co usłyszały podczas pogadanki. Największą atrakcją dla maluchów był Lew Leon, który razem z nimi maszerował po przejściu, dbając jednocześnie o ich bezpieczeństwo.

Poza działaniami skierowanymi do dzieci, mundurowi zwracają też uwagę czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują utrudnień lub zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także w jaki sposób przewożone są dzieci Przypominają także o potrzebie noszenia elementów odblaskowych.

E.R.K

  • fot. Policjant pokazuje dzieciom sposób przechodzenia przez jezdnię
  • fot. Pogadanka z policjantami RD
  • fot. Policjanci RD wprowadzają dzieci na przejście
Ładowanie odtwarzacza...