Biłgoraj: Policjanci odwiedzają szkoły i przedszkola - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biłgoraj: Policjanci odwiedzają szkoły i przedszkola

Data publikacji 20.09.2019

Policjanci przez cały rok spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Rozmawiają o bezpieczeństwie, przypominają jak ważne jest noszenie odblasków. Rozmawiają o tym jak zachować się w przypadku ataku zwierzęcia, jak być bezpiecznym na drodze do szkoły a także w trakcie zabawy na świeżym powietrzu i w domu.

W tym tygodniu policjanci z Zespołu ds. Nieletnich, Wydziału Ruchu Drogowego i dzielnicowi z biłgorajskiej komendy odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4 w Biłgoraju oraz maluszki z Samorządowego Przedszkola Nr 1 w Biłgoraju. Zostały poruszone tematy bezpieczeństwa w drodze do szkoły, kontaktów z osobami obcymi.

Policjanci tłumaczyli również najmłodszym jak zachować się w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia. Rozmawiali również o tym jak bezpiecznie spędzać czas wolny w domu i w trakcie zabawy na świeżym powietrzu.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z podstawowym sprzętem służącym policjantom w codziennej służbie. Na zakończenia policjanci przypomnieli dzieciom jak ważne jest bycie widocznym na drodze i rozdali najmłodszym odblaski.

JK

  • fot. spotkanie z przedszkolakami
  • fot. przedszkolaki z policjantami pozują do zdjęcia
  • fot. grupa przedszkolaków podczas spotkania ze stróżami prawa