Biała Podl: Zarzuty dla podpalacza - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biała Podl: Zarzuty dla podpalacza

Data publikacji 20.09.2019

Za serię podpaleń odpowie 19-latek z Białej Podlaskiej. W środę bialscy kryminalni zatrzymali go w związku z pożarem domku letniskowego, do którego doszło przed dwoma tygodniami. Dzisiaj mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał sześć zarzutów.

W ciągu kilku ostatnich tygodni na terenie działania bialskiej komendy doszło do czterech pożarów. W trzech przypadkach spłonęła sprasowana w bele słoma o łącznej wartości prawie 19.000 złotych. Czwarty pożar strawił domek letniskowy, a jego właścicielka oszacowała poniesione straty na kwotę 20.000 złotych.

W środę policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali 19-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej jako mogącego mieć związek z pożarem domku letniskowego. Przypuszczenia kryminalnych potwierdziły dalsze czynności w tej sprawie. Udało im się również ustalić, że mężczyzna jest sprawcą trzech pożarów słomy. Podpalenia tłumaczył problemami rodzinnymi i chęcią poprawienia sobie w ten sposób nastroju. 19-latek został także rozpoznany jako sprawca wrześniowej kradzieży artykułów alkoholowych o łącznej wartości prawie 1.800 złotych z jednego z bialskich supermarketów. Mężczyzna odpowie również za posiadanie niewielkiej ilości substancji psychotropowej, gdyż w chwili zatrzymania miał przy sobie amfetaminę.

Dzisiaj 19-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej, gdzie usłyszał sześć zarzutów. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Mężczyźnie grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.       

W.L.