Lubartów: "Bezpieczna Droga do szkoły” z udziałem policjantów - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lubartów: "Bezpieczna Droga do szkoły” z udziałem policjantów

Data publikacji 20.09.2019

Lubartowscy dzielnicowi w ramach akcji „Bezpieczna Droga do szkoły” odbywają spotkania profilaktyczne z dziećmi ze szkół na terenie całego powiatu. Docierają do wszystkich, nawet najmniejszych placówek, bo ważne jest bezpieczeństwo wszystkich uczniów. Ostatnio dzielnicowi z gm. Lubartów i Abramów spotkali się z dziećmi ze Szkół Podstawowych w Nowodworze, Brzezinach i Uścimowie. Celem przeprowadzonych pogadanek było propagowanie prawidłowych zachowań oraz uświadamianie odnośnie zagrożeń, jakie mogą spotkać dzieci w drodze do szkoły

Z początkiem września na drogach pojawili się uczniowie. Dla wielu z nich bycie uczestnikiem ruchu drogowego jest nowym doświadczeniem. Dbając o bezpieczeństwo dzieci, policjanci prowadzą szereg spotkań profilaktycznych, podczas których uczą najmłodszych prawidłowych zachowań na drodze.

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” funkcjonariusze spotkali się z przedszkolakami oraz uczniami klas I-III w Szkole Podstawowej w Nowodworze, Brzezinach i Uścimowie. W spotkaniach uczestniczyło łącznie ponad 90 dzieci.

Podczas prelekcji policjanci uświadamiali dzieci na temat zagrożeń jakie mogą ich spotkać w drodze do szkoły. Szczególną uwagę zwrócono m.in. na korzyści wynikające z noszenia elementów odblaskowych, zapinania pasów bezpieczeństwa jak również zasad bezpiecznego przechodzenia przez przejścia dla pieszych.

RD