Aktualności

KWP: St. sierż. Piotr Konopko reprezentujący KWP w Lublinie na III miejscu Finału Ogólnopolskiego Konkursu ,,Policjant Ruchu Drogowego”

Data publikacji 21.09.2019

Wczoraj zakończył się organizowany w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie Finał Ogólnopolskiego Konkursu ,,Policjant Ruchu Drogowego”. Przez cztery dni o miano najlepszego w kraju rywalizowało 34 policjantów ruchu drogowego z 17 garnizonów oraz dwóch przedstawicieli Żandarmerii Wojskowej. Zwycięzcą został asp. Michał Majcher- KWP w Krakowie. Drugie miejsce przypadło funkcjonariuszowi z KWP w Gorzowie Wlkp. sierż. szt. Łukaszowi Zalewskiemu. Trzecie miejsce na podium zajął st. sierż. Piotr Konopko z KWP w Lublinie

Finał XXXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu ,,Policjant Ruchu Drogowego” zainaugurowany został 17 września w  Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Zawody były rozgrywane przez cztery dni na terenie Warszawy oraz CSP.

Do finału  konkursu przystąpiło łącznie 36 zawodników. Organizator konkursu dodatkowo zaprosił dwóch żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, którzy wzięli udział w finale na zasadzie honorowego uczestnictwa.

Wyłonienie najlepszych policjantów do współzawodnictwa w finale krajowym konkursu poprzedzone było eliminacjami przeprowadzonymi na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Lubelski garnizon Policji reprezentowali podczas finału asp. sztab. Mariusz Mucha z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie i st. sierż. Paweł Konopko z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Uczestnicy przystąpili do sześciu konkurencji sprawdzających ich wiedzę i umiejętności zawodowe:

 - test ze znajomości przepisów, w szczególności ustaw: prawo o ruchu drogowym, o kierujących pojazdami, kodeks karny, kodeks postępowania karnego, kodeks  wykroczeń, kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia a także innych przepisów służbowych,

- strzelanie z broni służbowej krótkiej, z dobiegiem, - kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu,

-  jazda sprawnościowa motocyklem,

- jazda sprawnościowa samochodem osobowym po wyznaczonym torze oraz przebiegnięcie wyznaczonego odcinka,

- test wiedzy oraz sprawdzian praktycznych umiejętności udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.

W piątek po zakończeniu ostatniej konkurencji po podsumowaniu punktacji całych zawodów zostali wyłonieni zwycięzcy:

W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zdobył policjant reprezentujący KWP w Krakowie - asp. Michał Majcher; II miejsce zdobył policjant reprezentujący KWP w Gorzowie Wlkp. - sierż. szt Łukasz Zalewski; III miejsce zdobył policjant reprezentujący KWP w Lublinie - st. sierż. Piotr Konopko.

W klasyfikacji drużynowej I miejsce - KWP w Krakowie; II miejsce  - KWP w Rzeszowie;
III miejsce – KWP w Gorzowie Wlkp. Reprezentacja z KWP w Lublinie w klasyfikacji drużynowej zajęła V miejsce.

W uroczystości zakończenia konkursu brali udział przedstawiciele Wojewody Mazowieckiego, lokalnego samorządu oraz innych służb mundurowych. Puchary, nagrody  i odznaczenia wręczyli: I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej, Komendant Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Anna Rosół, Dyrektor Biura Ruchu Drogowego KGP insp. Zdzisław Sudoł oraz Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Województwa Mazowieckiego Pan Marek Szymański.

AK/KGP

fot: KGP,CSP

  • fot. pierwszy dzień konkursu "Policjant Ruchu Drogowego"
  • fot. Kolejny dzień konkursu "Policjant Ruchu Drogowego"
  • fot. Kolejny dzień konkursu "Policjant Ruchu Drogowego"
  • fot. Kolejny dzień konkursu "Policjant Ruchu Drogowego"
  • fot. Kolejny dzień konkursu "Policjant Ruchu Drogowego"
  • fot. zakończenie konkursu "Policjant Ruchu Drogowego"
  • fot. zakończenie konkursu "Policjant Ruchu Drogowego"
  • Fot. zakończenie konkursu "Policjant Ruchu Drogowego"
  • fot. zakończenie konkursu "Policjant Ruchu Drogowego"